BMW autocentrā atklāta tekstilmākslinieka Egila Rozenberga darbu izstāde

Teksts: Kultūras Diena; 19. jūnijs

Oficiālā BMW pārstāvja Latvijā Inchcape Motors Latvia autocentra telpās svinīgi tika atklāta tekstilmākslinieka un talantīgā figurālo kompozīciju meistara Egila Rozenberga darbu izstāde.

Mākslas cienītājiem iespējams apskatīt 12 mākslinieka radītos lielformāta šķiedras mākslas darbus. Tajos ieausti dažādi “stāsti”, apliecinot daudzveidīgu stilistiskā rokraksta aušanas tehniku, dažādu šķiedru un materiālu maiņu. Mākslas darbi pieejami apskatei līdz 30. novembrim.

Mākslinieka daiļradi raksturo ne tikai klasiskā gobelēna tradīcijas, bet arī laikmetīgi telpiskie risinājumi, jauktas tehnikas un oriģināli materiāli, kā, piemēram, gobelēnu rakstus mākslinieks noskatījis dažādu elektronisko ierīču mikroshēmās, kas ļoti labi raksturo mūsu laikmetu un tā straujo attīstību. E. Rozenbergs lielu daļu savas bērnības pavadījis pie Baltijas jūras, kas ir ietekmējis viņa radīto daiļradi un mākslas izpratni. Tekstilmākslinieks nebaidās improvizēt ar dažādiem ornamentāliem arhitektūras konstrukcijas fragmentiem, un iedvesmu tam viņš ir smēlies Parīzē pavadītajos mēnešos, apmeklējot dažādas galerijas, muzejus un izstādes. Tekstilmākslinieks nenoliedz – dažādu tālu zemju arhitektūra un iespaidi ir tie, kas sniedz iedvesmu jauniem darbiem.

“Izstāde Laika zīmes veltīta atklāsmei, ka katram laikmetam piemīt savas zīmes un simboli un es savos darbos meklēju mūsu laikam raksturīgo. Paužot pārliecību, ka laika ritējumam piemīt pēctecība un ka mūsu nākotne sakņojas nesenās pagātnes atspulgos,” saka mākslas darbu autors, tekstilmākslinieks Egils Rozenbergs.

Egils Rozenbergs zināms kā viens no talantīgākajiem figurālo kompozīciju meistariem Latvijas tekstilmākslā. 1971. gadā absolvējis LPSR Valsts Mākslas akadēmijas (LMA) Tekstilmākslas nodaļu. Mākslinieks aktīvi ir rīkojis personālizstādes Latvijā un ārzemēs, regulāri piedalījies mākslinieku grupu un tematiskajās izstādēs, kā arī starptautiskās konkursu izstādēs.

Iesaiste dažādās kultūras un mākslas iniciatīvās visā pasaulē, jau vairāk kā 50 gadus, BMW zīmolam ir nozīmīga vērtība. Šo gadu laikā BMW ir realizējis dažādas kultūras partnerības visā pasaulē modernās un laikmetīgās mākslas, džeza un klasiskās mūzikas, arhitektūras, kā arī dizaina jomā.

Izstāde apskatāma ikvienam interesentam līdz 30. novembrim BMW autocentrā, Dārzciema ielā 64A, Rīgā.

Izstāde atvērta apskatei autocentra darba laikā. 

Vairāk:

https://video.diena.lv/raksts/kd/maksla/bmw-autocentra-atklata-tekstilmakslinieka-egila-rozenberga-darbu-izstade-14319552