Līvas Kaprāles un Anetes Blankeveinas dubultizstāde PORTRETI UN CITI RADĪJUMI

No 14.02. līdz 11.04. Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” izstāžu telpā skatāma dubultizstāde PORTRETI UN CITI RADĪJUMI - tekstilmākslinieces Līva Kaprāle ar filca darbiem un Asnate Blankveina ar leļļu ekspozīciju.

Laipni aicināti 14.februārī plkst. 17.20 uz izstādes atklāšanu!

Tekstilmāksliniece LĪVA KAPRĀLE specializējās filcēšanas tehnikā. Filcējums, kam tradicionāli lemts būt blīvam un biezam, tiek transformēts smalkās, plānās putekļveidīgās gleznās. Tekstildarbu radīšanas procesu Līva Kaprāle izjūt kā akvareļglezniecību. Tā ir kā toņu jaukšana un daudzkārtaina uzklāšana, kuras rezultātu ne vienmēr var pilnībā paredzēt, bet tieši šis reizēm klātesošais pārsteiguma mirklis ir daļa no mākslinieciskās radīšanas pievilcīgā brīnuma. Iespējams, ka darbā ar pašportretu izpaužas sava daļa narcicisma, bet reizē tajā ir iespējama pilnīga visatļautība un brīvība tajās apzinātajās un neapzinātajās robežās, ko cilvēks pats sev veido. Cilvēka tēla pašizteiksme un emociju atainojums tiek skatīts ciešā mijiedarbībā ar dabas motīvu un stihiju atainojumu.

ASNATE BLANKVEINA kopš 2012. gada veido personālizstādes, piedalās radošos projektos sadarbībā ar dzejas, foto un modes māksliniekiem. 2014. gadā māksliniece izveidojusi rotaļlietu zīmolu “Skrip Skrap”, kur iespējam iegādāties, pasūtīt personalizētas mantiņas. Tās ir kā personīgi, unikāli mākslas darbi ar funkciju – būt par labākajiem draugiem pašiem mazākajiem. Darbi aizceļojuši uz Austrāliju, ASV, Kanāriju salām, Ķīnu, Franciju, Šveici, Ukrainu, Gruziju, Lielbritāniju, Islandi. Iepazīstot Asnates darbus, rodas iespaids, ka katrs no darbiem zināmā mērā atspoguļo pašu autori. Dzīvnieki nav radīti tikai tāpat vien, tajos ir ietverta interese par dažāda veida dzīvajām būtnēm, to savstarpējo saspēli, kas manāma sevišķi dažu darbu harmoniskajā saskarē, kā arī saistībā ar cilvēku. Tiek atspoguļots paradokss par to, ka dzīvnieks, kam bieži dabā ir piešķirta, piemēram, plēsēja loma, patiesībā var būt maigs un sargājams. Un prātā nāk arī jautājums par to, vai cilvēks, kas ne reizi vien tiecas būt pārāks par citām dzīvajam būtnēm, tāds patiešām ir. Līdz ar to jāsaka, ka mākslinieces veidotie tēli, kas sākumā šķiet kā pavisam vienkārši, jauki un mīksti dzīvnieciņi, patiesībā ļauj ieslīgt arī nopietnās pārdomās par apkārtējo pasauli un tajā kopīgi eksistējošām dzīvajām būtnēm. Vairāk:

https://www.facebook.com/events/913630653744251