Ingrīdas Sūnas tekstildarbu izstāde VELTĪJUMS

13. decembra vakarā Zentas Mauriņas piemiņas istabās atklāta tekstilmākslinieces Ingrīdas Sūnas tekstildarbu izstāde “Veltījums”.

Izstāde veltīta izcilās rakstnieces, tulkotājas un latviešu literāri filozofiskās esejas žanra iedibinātājas un izkopējas Zentas Mauriņas 126. jubilejai. Izstādē redzamie darbi atgādina ziemīgas mežģīnes, bet veidoti ar ļoti ikdienišķiem materiāliem. Lielie - trīs metrus augstie darbi radīti no metāla režģa un maizes klaipa iesaiņojuma mazajiem aiztaisāmajiem, veidojot caurspīdīguma efektu.

Iedvesmas avoti māksliniecei ir bijuši Latvijas pļavu ziedi un uz senajām pūra lādēm gleznotie ziedi. Kā saka pati māksliniece - “ietekmējos no dabas un etnogrāfijas.” Kā dzīve, tā arī māksla reizēm mēdz izspēlēt negaidītus pavērsienus. “Mākslinieces ikdiena notiek starp Rīgu un Madlienu. Un Rīgas kaimiņiene ir aktrise Lolita Cauka. Izrādās, aktrises īpašumā ir 1989. gadā gleznots Zentas Mauriņas portrets, kura autors ir gleznotājs Juris Ģērmanis. L. Cauka labprāt nodevusi rakstnieces portretu Grobiņas izstādes apmeklētājiem,” par negaidīto pārsteigumu stāsta Zentas Mauriņas piemiņas istabu vadītāja Maija Rolava.

Izstāde apskatāma līdz 31. janvārim piemiņas istabu darba laikā (no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 11.00 - 17.00, sestdienās - no 11.00 - 14.00)

Vairāk:

https://www.facebook.com/ZMaurina/