Līvas Kaprāles tekstilmākslas izstāde SAPŅU UN SAJŪTU IETVARI

No 4. oktobra līdz 26. novembrim LNVM Dauderu nodaļā (Zāģeru ielā 7, Sarkandaugavā, Rīgā) apskatāma jauna izstāde “Sapņu un sajūtu ietvari”. Tā iepazīstina ar tekstilmākslinieces Līvas Kaprāles plānā vilnas vēlumā un citās ažūrās tehnikās radītajiem gleznieciskajiem darbiem. Mēnesi vēlāk – 4. novembrī plkst. 14.00 – interesenti “Dauderos” gaidīti uz tikšanos ar mākslinieci.

Lielākā daļa izstādē redzamo darbu ir veidoti filcēšanas tehnikā. Tajos attēlotais vizuālais veidols nereti konfrontēts ar tekstiltehnikas fizikālajām īpašībām – proti, blīvais un biezais filcējums transformēts smalkās, plānās putekļveidīgās gleznās, puscaurspīdīgās vitrāžās. Arī mašīnadījumā un jauktās tehnikās veidotajos darbos panākts gaisīgums un struktūru caurspīdīgums.

Autores darbi apliecina, ka vilna, lins un dažādas citas šķiedras sniedz plašas iespējas gleznieciska tēla vai grafiska tekstilzīmējuma radīšanai. Filcēšanas procesu pati māksliniece izjūt kā akvareļglezniecību: jaucot krāsu toņus un klājot tos daudzās kārtās vienu virs otra, radošais rezultāts vienmēr sagādā neparedzamu pārsteigumu. Neierastās krāsās veidoti arī mākslinieces pašportreti, kuros atspoguļotās emocijas pazīstamas gandrīz ikvienam cilvēkam.

Tekstildarbu ietvariem un arī kā dažādu laikaposmu, arhitektūras stilu un vietu liecinieki izstādē izmantoti loga rāmji – gan oriģināli, gan to kopijas. Daži ir atceļojuši no Viļņas, daži iegūti vai kopēti no autorei mīļajām 20. gadsimta sākuma vasarnīcu ēkām. Viena loga ietvaru autore piepildījusi ar spilgti sarkanām tulpēm, kādas palikušas atmiņā no bērnības – tikai izstādē redzamās darinātas no tekstila, citā ietvarā redzami viņas dzimtajai Ogrei raksturīgo priežu zaru atainojums, vēl no cita lūkojas pati autore.

Tekstilmāksliniece Līva Kaprāle ir beigusi Ogres Mākslas skolu, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Tekstila un dizaina nodaļu, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļas maģistrantūru. Starptautiskajā “Erasmus” programmā gadu studējusi Viļņas Mākslas akadēmijā. No 2012. gada ir Latvijas Tekstilmākslas asociācijas biedre, veidojusi personālizstādes un piedalās grupu izstādēs kā Latvijā, tā ārvalstīs.

Vairāk:

http://lnvm.lv/?p=22795