Intas Amoliņas izstāde "ATGRIEŠANĀS"

Vāgnera namā būs skatāma tekstilmākslinieces Intas Amoliņas personālizstāde “Atgriešanās”

Pēc vairāk kā desmit gadiem tekstilmāksliniece Inta Amoliņa atgriežas ar personālizstādi “Atgriešanās”. Izstāde būs apskatāma Rīgas Vāgnera namā no 14. līdz 29. aprīlim, apmeklētājiem parādot tekstilmākslas daudzveidību un īpaši izceļot šīs nozares tehniku – tekstilmozaīku.

Izstādē būs redzami astoņpadsmit no 1992. - 2023. gadam radīti mākslinieces darbi – gan lieli gultas pārklāji, gan sienas dekori, kas iekļauj dažādas auduma apstrādes tehnikas – batiku, izšūšanu, apgleznošanu un apdruku. Izstādes laikā, pirms Vāgnera nama atjaunošanas, būs iespēja apskatīt vēsturisko un kādreiz slaveno Rīgas kultūras dzīves centru.

20. gs. vidū Eiropā, Skandināvijā un Amerikas Savienotajās Valstīs tekstilmozaīka līdzās amatniecībai izveidojās par unikālu tekstilmākslas atzaru. Latvijā līdz pagājušā gadsimta vidum tekstilmozaīka nebija izplatīta (izpalika pārmantošanas process) un lokālā informācijas telpā par to nebija pieejama informācija. Tādēļ, īpaši izceļami ir 1983. gadā veiktie tekstilmākslinieces Intas Amoliņas pirmie mēģinājumi pētīt un interpretēt teksilmozaīkas tehnikas iespējas profesionālās tekstilmākslas kontekstā. Jaunatklātā tehnika, I. Amoliņai kļuva par galveno mākslas izteiksmes formu, ko prasmīgi pārvērsa izcilos tekstildarbos un vairākās tekstilmozaīkas darbu kolekcijās. Pateicoties I. Amoliņas pašiniciatīvai tekstilmozaīkas tehniku izzināšanā, šis tekstilmākslas atzars raisīja arī citu latviešu mākslinieku interesi. “Tekstilmozaīka ir spēle ar auduma blīvumu, struktūru, krāsu, spīdumu un tā apstrādi – batiku, apdruku, izšuvumu, apgleznošanu. Tā ir liela draudzība ar audumu un diegiem,” tā Amoliņa.

Daba ir mākslinieces iedvesmas avots, kas realizējas ģeometriskās kompozīcijās. Daļa no izstādē apskatāmām tekstilijām būs tonāli piesātināti, ģeometriskās formās balstīti tekstilmozaīkas mākslas darbi, kas bagātina Latvijas tekstilmākslas kopainu jau 30 gadu garumā. Mākslinieces darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, kā arī citos muzejos un privātkolekcijās. Darbi eksponēti izstādēs Beļģijā, Francijā, Igaunijā, Lielbritānijā, Igaunijā, Lietuvā, Nīderlandē un Vācijā.

Inta Amoliņa no 1997. - 2018. gadam bija Latvijas Mākslas akadēmijas Modes dizaina nodaļas docente, kā arī vairāku jauno modes mākslinieku un dizaineru konkursu žūrijas locekle.

Izstāde apskatāma Vāgnera namā, Riharda Vāgnera ielā 4, Rīgā no 14. līdz 29. aprīlim.

Darba laiks: O. - P. no plkst. 13.00 līdz 18.00 un S., Sv. no plkst. 12.00 līdz 17.00