Mārtiņa Heimrāta tekstiliju izstāde MĀRTIŅDEĶI

No 24. janvāra līdz 26. martam Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē skatāma Mārtiņa Heimrāta tekstiliju izstāde “Mārtiņdeķi”

Mārtiņš Heimrāts (1955) absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Interjera un Iekārtas nodaļu. Kopš 1985. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, no 2005. līdz 2011.gadam bijis tās prezidents. Mārtiņa Heimrāta pieredzi bagātina 12 gadi AKKA/LAA Vizuālo mākslu autortiesību nodaļā. Izstāžu iekārtošana un muzeju ekspozīciju veidošana kopš 1980.gada ir joma, kur, pēc paša mākslinieka vārdiem, viņš gūst lielāko radošo gandarījumu.

Pirmās tekstilijas Mārtiņš Heimrāts noauda laikā, kad studēja Latvijas Mākslas akadēmijā. Aust iemācījās mājās no tēta Rūdolfa Heimrāta - latviešu profesionālās tekstilmākslas skolas pamatlicēja - vērojot un palīdzot viņam. Viens no Mārtiņa Heimrāta jauktā tehnikā tapušiem tekstildarbiem ir skatāms Lielauces pilī.

Savu darbu izstādes Mārtiņš Heimrāts rīko reti. Izstāde Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī ir tapusi mākslas zinātnieka, Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītāja Māra Branča ierosinājuma rezultātā. Izstādē redzami “ziemeļnieku” tehnikā darināti darbi, kas šajā vēsajā sezonā Torņa izstāžu zālē ienes siltuma un mājīguma noskaņu.

Izstāde “Mārtiņdeķi” Tornī skatāma līdz 26.martam otrdienās no pulksten 10 līdz 18, no trešdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 22, bet svētdienās no pulksten 11 līdz 21.

Vērīgākos izstādes apmeklētājus sagaida mazs rēbuss “Atrod mani!” . Rēbusa atminējumi meklējami ne tikai 9.stāva izstāžu zālē…

Vairāk:

https://www.jelgava.lv/lv/jaunumi/zinas/torni-skatama-martina-heimrata-tekstildarbu-izstade-1-1/?fbclid=IwAR1woc74UoVEdu26MEQGBTkYq4pRxOmd4jYaf_-SPZU72-3Xj0ul6gmkQ48