"Filca anatomija". Latvijas Tekstilmākslas asociācijas darbu izstāde

Trešdien, 16. novembrī plkst. 19.30 kultūras un mākslas telpā “Siguldas devons” gaidāma izstādes “Filca anatomija” atklāšana. Izstāde iepazīstinās ar neaustās šķiedras apstrādes tehnikas - filcēšanas klātbūtni un dažādību Latvijas tekstilmākslā. Vienas tehnikas ietvaros skatītājam tiks sniegts neierasti daudzveidīgs ieskats darbos, ko radījuši gan pieredzējušu un labi zināmi tekstilmākslinieki, gan arī jaunie mākslinieki.

Lai arī vilnas velšana (filcēšana) ir viena no vissenākajām tekstiltehnikām, Latvijā šī pārsteidzošā materiāla un tehnikas potenciāla iespējas atklātas salīdzinoši nesen - 21. gs. sākumā. Latvijā tikai nedaudzi profesionāli tekstilmākslinieki vilnas velšanu izvēlējušies par savu pamattehniku, savos darbos atrādot mūsdienu filca mākslas divejādās tendences - neausta materiāla konceptuālu mijiedarbību formas
iegūšanai (skulpturālai filcēšanai), vai plašāk izmantojot tēlojošās iespējas, krāsu un faktūru dažādībai. Skatītājs varēs iepazīt dažādus virzienus, redzot gan grafiskus, gan gleznieciskus, biezus un plānus, gan izšūtus, apdrukātus un dažādām autortehnikām papildinātus filcējumus un filca audumu. Tekstilmākslas darbus var pieņemt gan kā materiālu lietu, tehniski izsmalcināti radītu brīnumu, gan neatkarīgi no izpildījuma - kā prāta un emocionālās pieredzes nesēju.

Izstādē eksponēto darbu autori - Aija Baumane (1943-2019), Ruta Bogustova, Diāna Janušone, Līva Kaprāle, Kristīne Kligina, Elizabete Klints, Kristīne Krastiņa – Indāne, Ūna Laukmane, Ruta Linīte, Agnese Ondzule, Baiba Osīte, Anna Pommere, Karīna Štrause, Agnese Tukāne, Signe Zeļeznaka

Izstāde “Filca anatomija” kultūras un mākslas telpā Siguldas DEVONS būs apskatāma līdz 30. decembrim. Ieeja izstādē bez maksas.

Vairāk:

https://www.facebook.com/siguldasdevons