Lekcija: Funkcionālie un viedie tekstilmateriāli

19.10.2022. 17.30

Lekcija “Funkcionālie un viedie tekstilmateriāli” piedāvā iepazīties ar tendencēm jaunu tekstilmateriālu attīstībā.

Lekciju “Funkcionālie un viedie tekstilmateriāli” vadīs Mg.sc.ing Ilze Balgale, Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte, Dizaina tehnoloģiju institūts.

Tradicionālie tekstilmateriāli nodrošina pamatfunkcijas – aizsargā cilvēkus no apkārtējās vides, ļauj justies ērti, sniedz estētisko baudījumu. Funkcionālajiem tekstilmateriāliem piemīt specifiskas īpašības, kuras panāk ar jauna veida materiālu, uzbūves vai apdares palīdzību. Šādiem tekstilmateriāliem piemīt ne tikai dekoratīvas, vizuāli pamanāmas īpašības, bet tie arī spēj nodrošināt aizsardzību pret dažāda veida vides apstākļiem. Viedie tekstilmateriāli iet vēl tālāk – tie aktīvi mijiedarbojas ar apkārtējo vidi un spēj reaģēt vai pat pielāgoties apkārtējās vides izmaiņām.

Lekcija sniegs ieskatu salīdzinoši jauna veida tekstilmateriālu daudzveidībā. Materiāli, kas ir attīstījušies pēdējo desmitgažu laikā, spēj mainīt krāsu un formu dažādu faktoru ietekmē, spēj dzesēt vai sildīt, spēj darboties kā dažāda veida sensori.

Aicināts ikviens interesents!

Vairāk: https://www.lnmm.lv/dekorativas-makslas-un-dizaina-muzejs/pasakumi/notikumi/tekstilfabrika-rigas-audums-224