LMA tekstilmākslas nodaļas absolventes Ivetas Šmitas izstāde FRAGMENTI

Līdz 30. augustam Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā, Daugavpilī) notiek Siguldas mākslinieces Ivetas Šmitas personālizstāde “Fragmenti”.

Māksliniece Iveta Šmita ir dzimusi un joprojām dzīvo Siguldā. Iegūts bakalaura grāds, absolvējot Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļu tekstilmākslas specialitātē. Iveta strādā autortehnikā – ar kaligrāfijas tinti un pašgatavotu alkšņu tušu veido gleznojumus uz zīda. No žanriem dod priekšroku figurālajam un portretam. Māksliniece aizvadījusi divas personālizstādes un piedalījusies vairāk nekā 10 grupu izstādēs.

Izstādē “Fragmenti” apskatāmie Ivetas Šmitas darbi veidoti, iedvesmojoties no formas un emociju smalkuma. Tā ir portretu sērija vienkāršās pozās un mīmikā, gluži kā fragmenti kādā emociju notikumu lentē. Māksliniece uzsver: “Mēs lasām ķermeņu valodu, mīmikai un pozai piedēvējam nozīmi un nojaušam stāstus. Šo stāstu izstāstīšanai kā materiāls tiek izmantots zīds, bet galvenais mākslinieciskais izteiksmes līdzeklis ir ar tušu veidota gaismēnas saspēle. Stāstu un emociju bagātību mēs varam tikai nojaust, ieskatoties katrā no portretiem.”

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Jana Konopecka
654 22483
[email protected]
facebook.com/lcb.lv

Vairāk:

http://www.lcb.lv/?lang=lv&nod=jaunumi&page=1&cid=7990