Lilitas Bauģes personālizstāde NOSPIEDUMI

Lilitas Bauģes tekstilmāksla izstādē “Nospiedumi” Ventspils Livonijas ordeņa pilī (Jāņa ielā 17), no 2022. gada 28. jūlija

Zāles ēna, spāres ēna

Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pils Mazajā izstāžu zālē no 28.jūlija ir iespēja sastapt krāsainas dabas ēnas tekstilmākslas izstādē “Nospiedumi”, ko radījusi Lilita Bauģe.

Izstāde ir ilgstoša izpētes darba rezultāts, tomēr radītais ir gaisīgs kā vasaras ēnas no koku lapotnēm, vieglās tekstilijas sakustas un otro personālizstādi Liepājā var aicināt apskatīt tieši “nospiedumus” – kompozīcijas un rakstus, ko veido uz auduma pārnesti visdažādāko koku un augu lapu atspiedumi. Darbi tapuši pēdējo divu gadu laikā, mācoties un eksperimentējot, līdz sasniegts rezultāts, kuru var rādīt arī citiem un, ko mēdz saukt dažādi – ekoprints, ekodruka.

Raksturojot Lilitas veikumu, izcilā tekstilmāksliniece un Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas katedras vadītāja Ieva Krūmiņa izsakās: “Pārsteigumu Lilita sagādāja ar savu jaunāko darbu kolekciju bio-apdrukas tehnikās. Tie ir dažādi tehniskie paņēmieni (ko citur pasaulē sauc par ecoprint), kuros dabas materiāliem- ziediem, lapām, saknēm mijiedarbojoties savā starpā un reaģējot ar dažādiem ķīmiskiem un dabiskas izcelsmes kodinātājiem, uz auduma iekrāsojas negaidīti precīzi augu nospiedumi. Tās ir tehnikas, kuru apguvei nepieciešama pacietība, liels izpētes darbs un neskaitāmi eksperimenti, bet šķiet, ka Lilitai jau ir izdevies saprasties ar organiskās un neorganiskās pasaules vielām un savienot botāniku ar ķīmiju, iegūstot dokumentālus vietējās augu valsts nospiedumus uz zīda un kokvilnas audumiem.”

Izstādes atklāšanā 28. jūlijā 16:00 notiks tikšanās ar mākslinieci Lilitu Bauģi.

VAIRĀK:

http://muzejs.ventspils.lv/zales-ena-spares-ena/?fbclid=IwAR12a5wesSh4AFvivjwY7LoIOkEivFj3cUuqBy0aEi2k3OACZxCnrjbfOyY