LMA diplomandu izstāde LAI DĪGST!

No 2022. gada 11. jūnija līdz 10. jūlijam abās Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) ēkās, Kronvalda bulvārī 4 un Kalpaka bulvārī 13, būs skatāmi visu 2021./2022. studiju gada absolventu diplomdarbi.

Diplomandu izstāde “Lai dīgst!” apkopo vairāk nekā 180 jauno mākslinieku radošā procesa rezultāts. Šī ir iespēja vienuviet aplūkot visu Latvijas Mākslas akadēmijas apakšnozaru absolventu darbus – tas ir gan izsmeļošs pārskats par akadēmijas darbību, jaunumiem un izaicinājumiem, gan lieliska iespēja mākslas interesentiem un plašākai auditorijai iepazīties ar mākslinieku veikumu.

Izstādes “Lai dīgst!” ekspozīcijas iekārtotas abās LMA ēkās: kādreizējā Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē, kas tagad kļuvusi par pilnvērtīgu Mākslas akadēmijas sastāvdaļu, kā arī LMA vēsturiskajā ēkā Kalpaka bulvārī 13. Savā veidā savienojoties, abas ēkas tiek pieteiktas kā aktīvas mākslas norišu platformas – vietas mākslas darbu eksponēšanai, jauno mākslinieku eksperimentiem un, protams, izglītībai.

Izstādi papildinās dažādi pilotprojekti – durvis izstādes apmeklētājiem atvērs LMA praktiskās doktorantūras un starpdisciplinārās mākslas maģistratūras specializācijas POST studiju telpas, kur līdzās diplomandu darbiem varēs ieraudzīt arī izcilāko LMA studentu veikumus. Īpašā veidā – ar foto animāciju kolāžu – izstādē būs pārstāvēti arī Mākslas zinātnes nodaļas absolventi.

Pēdējos studiju gados, ņemot vērā Covid-19 situāciju valstī un pasaulē, ir būtiski ietekmēta studiju norise un studentu darbošanās – gan neklātienes formātā, gan hibrīdformātā. Tomēr radošais, intelektuālais un akadēmiskais gars nevienā posmā nav pārstājis “dīgt” – tas ir process, kas ir būtisks katram jaunajam māksliniekam.

Izstādes vizuālās identitātes autors ir LMA Grafikas dizaina nodaļas vadītājs docents Matīss Zvaigzne, bet koncepcijas “Lai dīgst!” autori ir LMA grafikas dizaina studenti Rimants Šveicars, Kristaps Šulcs, Rihards Znutiņš-Znutāns, Dārta Galiņa, Luīza Jansone un Ketlīna Priede. Grafiskajā identitātē izmantots arī grafikas dizaina studentes Alisas Miļuhinas radītais burtveidols “Genesis Display”.

Izstādi papildinās visu diplomandu darbu elektroniskais katalogs, kas būs aplūkojams vietnē virtuaal.lma.lv. Līdzās darbu attēliem un video katalogā varēs izlasīt paplašinātus darbu aprakstus un tuvāk iepazīt katra mākslinieka ideju un ieceri. Mākslas darbu aprakstus būs iespēja klausīties ar valodu tehnoloģiju uzņēmuma “Tilde” nodrošināto balss sintēzes risinājumu “Tildes Balss” – jaunāko mākslīgā intelekta sasniegumu.

Izstādes mērķis ir iepazīstināt apmeklētājus ar dažādu mākslas apakšnozaru absolventu darbiem – no glezniecības līdz audiovizuālām instalācijām –, raisīt dialogu par mākslas un kultūras aktualitātēm un piedāvāt svaigu, neierobežotu jauno mākslinieku skatījumu uz pasauli.

LMA Diplomandu izstāde apmeklētājiem atvērta katru dienu no 11. jūnija līdz 10. jūlijam Kronvalda bulvārī 4 un Kalpaka bulvārī 13 no plkst. 13.00 līdz 20.00. Izstāde slēgta 21., 22., 23. un 24. jūnijā.

Izstādes atklāšana 10.jūnijā plkst.18.00, Kronvalda bulvārī 4.

Vairāk: https://www.lma.lv/aktuali/notiks-lma-diplomandu-izstades-lai-digst-atklasana?fbclid=IwAR3aFzt_JCPzpS02EjRRRU8kbGpMyOBJELWuEWMulSF_UL5xOgzGQnbpV9A