MUZIKĀLS STĀSTS / EKSPOZĪCIJA “KORONETES”

MUZIKĀLS STĀSTS / EKSPOZĪCIJA “KORONETES”

Pirmatskaņojums 2022. gada 28. aprīlī.

Piņģerots. Adatas. Diegu spoles, gali. Dzīpari. Stikla pērlīšu spēle. Aptumšotajā istabā maza lampiņa izgaismo galdu. Radio klusināti skan Hendelis, Bahs Mocarts. Ir nakts stunda. Edītes Pauls- Vīgneres rokas darina vainagu- vienu no septiņdesmit pieciem. Vainags rodas to darinot. Vainaga zināšana ir galvā. Raksts klājas krāšņi un neparasti, bet to vada arī nejaušība. Apaļā forma ir mūžīga.

Muzikālajā stāstā jeb ekspozīcijā ‘’Koronetes’’ Edītes Pauls-Vīgneres radīto roku darbu, vainagu izstāde apvienojas ar četru komponistu- Mārtiņa Brauna, Valta Pūces, Jēkaba Nīmaņa un Edgara Mākena jaundarbiem Latvijas Radio kora 12 dziedātāju balsīm un instrumentiem- perkusijām, stabulēm un kontrabasam Sigvarda Kļavas roku vadībā. 8 krāsu gammu neaizmirstamais vizuālais ceļojums savijas ar 16 mūzikas stāstiem, kurus iedvesmojuši mākslinieces krāšņajām galvas rotām- koronetēm dotie vārdi- Ziemeļmeita, Jūsu augstība, Spīgala, Zaļactiņa, Rasa, Mazais princis, Miro, Blumbergs, Ventiņš, Kabarē, Dzintra, Brūklene, Jāņtārpiņš, Sirdspuķīte, Neaizmirsti mani. Komponistu oriģinālie mūzikas rokraksti vokalīzēs un skaņu elementos sapludināti ar vainagu roku darbu. Šajā mākslas un mūzikas piedzīvojumā vārda pieturas punktus izliks aktrise Guna Zariņa un rakstniece Nora Ikstena.

Trauslajā, bailēm un neziņas pilnajā laikā Mūzikas nama Daile jauniestudējums ‘’Koronetes’’ vizuāli krāšņajā un saturiski piesātinātajā mūzikas, krāsu un vārda pasaulē palīdzēs rast individuālu mierinājumu satraukumu pilnajā pasaulē, vienlaikus dodot vēl vienu artavu kopējā gara lūgšanā par katru no mums un visiem kopā .

Piedalās:
Guna Zariņa
Latvijas Radio koris
instrumentālais ansamblis
muzikālais vadītājs Sigvards Kļava

Mūzika:
Mārtiņš Brauns
Valts Pūce
Jēkabs Nīmanis
Edgars Mākens

Galvasrotas: Edīte Pauls -Vīgnere
Fotogrāfijas: Valdis Ošiņš
Grafiskais dizains: Sandra Ošiņa
Teksti: Nora Ikstena

Vairāk: http://dailesnams.lv/mirdza-zivere-un-zigmars-liepins-par-svarigo/