Lepojamies ar tekstilmākslinieci RUTU LINĪTI !

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibināto Cimzes balvu 2022. gadā saņems Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas komunikācijas dizaina izglītības programmu vadītāja, skolotāja Ruta Linīte un Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas kora klases izglītības programmas vadītāja, skolotāja, ilggadēja direktore Maruta Rozīte, informēja LNKC pārstāvji.

Cimzes balva ir īpašs apbalvojums skolas pedagogam – izcilībai par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā, to piešķir reizi mūžā. Pedagoga, tautasdziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes (1814–1881) vārdā nosaukto balvu izcilākajiem mūzikas, mākslas, dizaina un dejas pedagogiem LNKC iedibināja 2014. gadā. Balvu ik gadu piešķir diviem pedagogiem. Cimzes balvas pasniegšana notiks 2022. gada 12. maijā PIKC Nacionālās mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa koncertzālē.

TEKSTILMĀKSLINIECE Ruta Linīte ir PIKC “Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola” skolotāja, vada metodisko darbu un izglītības programmas komunikācijas dizaina jomā. Kā uzsvēra LNKC, 28 darba gadu laikā viņa devusi neatsveramu ieguldījumu skolas radošajā izaugsmē gan kā pedagogs interjera dizaina, tekstila un koka izstrādājumu dizaina izglītības programmās, gan kā koka izstrādājumu dizaina izglītības programmas vadītāja, direktora vietniece mācību darbā un reklāmas dizaina izglītības programmas izveidotāja un vadītāja.

Stingra, atbildīga, prasīga, bet tajā pašā laikā saprotoša, pretimnākoša un draudzīga pedagoģe un kolēģe – tā atzīst audzēkņi un kolēģi skolotāji. Skolotājas Rutas Linītes vadībā tiek izmantotas ļoti dažādas mācību metodes, izglītojamie un kolēģi piedalās konkursos, projektos, kas topošajiem nākotnes dizaineriem parāda visas profesijas iespējas un priekšrocības, mudina patstāvīgam un atbildīgam darbam. Ar savu entuziasmu un radošo pienesumu, spēju iesaistīt izglītojamos un kolēģus, viņa dod būtisku ieguldījumu skolas radošajā dzīvē. Vienmēr atsaucīga, palīdz ar padomu un praktisku nākšanu talkā. Savas bagātīgās zināšanas Ruta Linīte nodod ne tikai audzēkņiem un kolēģiem, viņa piedalās dažādos pedagogu un pieaugušo profesionālās pilnveides projektos, kursos un semināros, ar prieku daloties pieredzē un savās zināšanās.

Vairāk:

https://www.lsm.lv/raksts/kultura/kulturtelpa/cimzes-balvu-2022-gada-sanems-pedagoges-ruta-linite-un-maruta-rozite.a450600/