Piesakies 7. RĪGAS STARPTAUTISKĀ TRIENNĀLĒ

7. Rīgas Starptautiskā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāle Tradicionālais un laikmetīgais ar tēmu QUO VADIS? 2023. gadā tiek plānota sarežģītos apstākļos. Ne tikai pandēmijas un šī brīža pasaules politiskās situācijas dēļ, bet arī tāpēc, ka līdzšinējo sešu triennāļu mājvieta – izstāžu zāle ARSENĀLS atrodas restaurācijas procesā.

Tomēr Triennāles organizatoru mērķis ir turpināt kopš 2001. gada aizsākto tradīciju tekstilmākslas triennāļu organizēšanu, lai nodrošinātu šī starptautiski augsti novērtētā un nozares attīstībai būtiskā pasākuma nepārtrauktību, kā arī atspoguļotu aktuālās un inovatīvās iezīmes tekstilmākslā un šķiedras mākslā Eiropā un pasaulē. Cerams, ka radīsies pietiekami labvēlīgi apstākļi arī pašu mākslinieku klātbūtnei.

Atšķirībā no iepriekšējām triennālēm, 2023. gada triennāle tiks organizēta 2 muzejos: Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā un Mākslas muzejā Rīgas Birža laika periodā no 2023. gada 15. jūnija līdz 17. septembrim. Paralēli tekstilmākslas un šķiedras mākslas darbiem triennālē paredzēts iekļaut jaunu, pasaulē aktuālu virzienu – videotekstilu. Triennāles ietvaros iecerēta 2 dienu zinātniskā konference, kurā nozares speciālisti un mākslinieki pārrunās jomas aktualitātes, triennāles kontekstā tiks organizētas vairākas satelītizstādes, plānotas radošās darbnīcas un galveno balvu ieguvēju apbalvošana. Ir iecerēts uzaicināt ar darbiem 2 viesmāksliniekus – vienu no Latvijas, otru no ārvalstīm.

Tradicionāli katrai triennālei ir sava devīze.

Šoreiz par vadmotīvu izvēlēta frāze latīņu valodā QUO VADIS? (latv. val. - Kurp dodies?). Radusies reliģiskā kontekstā un bijusi izmantota gan literatūrā, gan kinematogrāfijā, šodien šī frāze šķiet aktuāla saistībā ar notiekošo pasaulē un sabiedrībā, tai skaitā skarot mākslu un kultūru. Tēma ir ļoti daudzpusīga un filozofiski ietilpīga, tāpēc mākslinieki aicināti to aplūkot no dažādiem skata punktiem:

  • Saruna par mākslas attīstību mūsdienās un konkrētās nozares attīstības perspektīvām;
  • Saruna par aktuālām globālām ģeopolitiskām un sociālām problēmām;
  • Saruna ar sevi laikā un mākslā.

Pielikumi:

  1. Nolikums: 7. RĪGAS STARPTAUTISKĀ TRIENNĀLE QUO VADIS?
  2. Pieteikuma anketa
  3. Vadlīnijas CV un koncepcijas iesniegšanai

vairāk: https://www.lnmm.lv/dekorativas-makslas-un-dizaina-muzejs/jaunumi/7-rigas-starptautiska-triennale-quo-vadis-38