Izstāde “18. + 1 PARALĒLE”

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā no 14.02.2022. līdz 21.04.2022. būs skatāma Ilonas Linartes-Ružas, Daces Pudānes un Romualda Gibovska izstāde.

Daugavpils krāsu paletē retums ir izstāde, kurā savas daiļrades paralēles atklāj trīs spilgti mākslinieki, kas jau vairāk kā 30 gadus veidojuši pamatu Latgales profesionālajai mākslai un mākslas izglītībai Latvijā un turpina darīt to arī šodien. Katrs no viņiem devis savu neatkārtojamu ieguldījumu, strādājot PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā “Saules skola”. Brīžiem krustojoties idejām, brīžiem darot darbus kopā vai atsevišķi, viņus vieno mākslinieciskais kopsaucējs – formas skaidrība, kvalitāte un sirds aicinājums – veidot labāku mūsu Latvijas vidi.
Ar izstādes konceptu iepazīstina Ilona Linarte-Ruža, “Mēs savas dzīves lielāko daļu pavadām kustībā, ceļā. Ejam uz darbu, braucam mašīnā, autobusā, vilcienā un vērojam apzināti vai neapzināti – visu, kas notiek apkārt. Laika apstāties un izbaudīt krāšņumu, ko sniedz gadalaiki, dienas gaismas maiņa, noskaņu daudzveidība, lielākai daļai cilvēku nav, bet mākslinieka fenomens ir tajā, ka skrienot, braucot, pat guļot, tas kadrē dzīvi, dabu, notikumus un izjūtas. Mūsu izstādē var redzēt, kā mēs “kadrējam” dabu, ko redzam ikdienā, caur savām izjūtām, pārdzīvojumiem, kompozicionālajiem meklējumiem. Daba ir viens no galvenajiem mūsu radošo darbu iedvesmas avotiem. Grafiskie ritmi, telpiskuma, krāsu laukumu spēle ir mirkļa saskatīts kadrs un izvietots plaknē ar audumu vai cita materiāla palīdzību.”
Izstādē skatāmas Ilonas Linartes-Ružas un Daces Pudānes tekstilaplikācijas un Romualda Gibovska skulptūras. Ilona Linarte-Ruža un Romualds Gibovskis ir Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas biedri.

Izstādes atklāšanas pasākums notiks š.g. 14. februārī plkst. 16:00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas 8). Ieeja būs iespējama, uzrādot derīgu Covid-19 vakcinācijas/izslimošanas sertifikātu, kas būs jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Aicinām visus interesentus izbaudīt mākslinieku daiļradi un apmeklēt izstādi Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā!

Vairāk: http://www.dnmm.lv/