Lilitas Bauģes personālizstāde "Nospiedums"

teksta autors: Astra Dzērve, galerijas “Romas dārzs” vadītāja

No sestdienas, 15. janvāra, galerijā “Romas dārzs”, Zivju ielā 3, Liepājā skatāma tekstilmākslinieces Lilitas Bauģes personālizstāde “Nospiedums”, savukārt 22. janvārī no pulksten 16.00 līdz 18.00 māksliniece būs sastopama galerijā, gatava atbildēt uz mākslas draugu jautājumiem.

Māksliniece izstādē rāda savu jaunāko darbu kolekciju bioapdrukas jeb ecoprint tehnikā. Eksperimenti vairāku gadu laikā, rūpīgs un pacietīgs izpētes darbs vainagojies ar izstādi, kurā skatāmas kompozīcijas uz auduma, izmantojot Latvijas augu daudzveidību un iepazīstot dabīgo krāsu gammu.

Bioapdruka ir dažādi tehniskie paņēmieni, kuros dabas materiāliem mijiedarbojoties ar kodinātājiem uz auduma iekrāsojas pārsteidzoši precīzi augu nospiedumi.

Tā ir tehnika, kas prasa pacietību, pētnieka un eksperimentētāja garu.

Māksliniece savos darbos izmanto dažādu augu lapas, ziedus, organiskos un ķīmiskos kodinātājus, lai veidotu nospiedumus uz kokvilnas, zīda, kašmira un viskozes materiāliem.

Māksliniece atklāj: “Šī izstāde ir apzināta satikšanās telpa ar aizejošo un atnākošo. Cikliska un nemitīga dabas atjaunošanās pavada cilvēka mūžu kā paralēla dzīve, ko var pamanīt dzimstam kā pumpuru, vai mirstam kā krītošu lapu. Tā ir visa liekā atmešana, atkal satikšanās ar savu iekšējo bērnu, kas rotaļājoties izpēta pasauli. Ar bērna prieku ļāvos zinātkārei, kas kā nejaušības atslēga atslēdz durvis uz noslēpumaino augu un krāsu pasauli.”

Lilita Bauģe dzīvo Gaviezē un ir Gaviezes senlietu krātuves “Atmiņu pūrs” vadītāja. Pārceļoties no Rīgas uz Gaviezi, māksliniecei atklājušies jauni izpētes lauki, jo dzīve kādreizējās Gaviezes dzelzceļa stacijas teritorijā rosinājusi pētīt vēsturi un iegūtās zināšanas un iespaidi tiek izmantoti mākslas darbu radīšanas procesā.

Lilita vada batikas, bioapdrukas un sietspiedes meistarklases gan pieaugušajiem, gan bērniem. Māksliniece rada tekstildizaina produktus, kas iegādājami internetveikala etsy.com platformā.

Mācījusies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas tekstildizaina nodaļā, studijas turpinājusi Latvijas Mākslas akadēmijā. Absolvējot bakalaura programmu, jaunā māksliniece izveidoja konceptuālu izstādi, kurā pievērsās sievietes dzīves aspektiem un to raksturojošām tekstīlijām. Kopš 2011. gada regulāri piedalās tekstilmākslas izstādēs, viņas darbi bijuši eksponēti Latvijā, Baltkrievijā, Polijā, Spānijā, kā arī sarīkojusi vairākas personālizstādes.

Izstāde “Nospiedums” skatāma līdz 27. martam.

Ieejas maksa galerijā ir 5 eiro, bērniem un skolēniem – 1 eiro, ģimenes biļete – 7 eiro, otrdienās ieeja galerijā bez maksas.

vairāk:

https://www.facebook.com/galerijaromasdarzs.lv/