Kristīnes Kliginas personālizstāde ‘’Pavedieni’’

Kristīne Kligina aicina apmeklēt personālizstādi ‘’Pavedieni’’ !

Izstāde skatāma no 17. septembra līdz 9. oktobrim galerijā LOOK! (Ģertrūdes iela 62A)
Darbalaiks: 13:00-19:00 no otrdienas līdz piektdienai, sestdienās 13:00-17:00.

Kristīnes Kliginas darbos spoguļojas cieša saikne ar dabu, un misticismu, kas caurvij autores ekspresīvo glezniecības manieri. Mākslinieces autortehniku raksturo eksperimentāli meklējumi, apvienojumā ar iepriekš gūto pieredzi darbā ar tekstilu. Viņa burtiski būvē pavedienus, kas tandēmā ar glezniecību veido jaunu telpu, kurā atklāt laikmetīgo glezniecību.

Citējot pašu mākslinieci: “Manos darbos tekstils neparādās tā klasiskajā izpratnē, savukārt gleznojot es reti izmantoju audeklu uz apakšrāmja. Darbos dominē abstraktas dabas ainavas un pasaules izcelsme caur dzīvniekiem, balstīta uz mitoloģiju un teiku žanru.

Man galvenais ainavu glezniecībā ir ne tieša dabas atdarināšana, notikumu fiksēšana, bet ekspresīvi atveidots emocionāls vēstījums ar spontāni veidotām plūstošām formām. Lai to panāktu, vienlīdz svarīgs man ir ne vien darba tehniskais paņēmiens, bet arī pats darba radīšanas process. Lai arī ikdienā strādāju savā darbnīcā, tomēr bieži darbu tapšanā man būtiska ir tieša dabas klātesamība. Neatkarīgi no gadalaika, praktizēju plenēru glezniecību.

Gleznošanai izmantoju liela mēroga audumus, tas man ļauj gleznošanas procesu pārvērst neaizmirstamā personīgā piedzīvojumā. Darbos kā galveno vēlos akcentēt formu, laukumu un sajūtu. Izceļot kontrastus - tumsu pret gaismu, spēku pret vājumu.

Līdzās krāsai un audeklam man neiztrūkstošs materiāls ir diegs. Auduma virsmas cauršuju, salāpu, vietām radot jaunu auduma struktūru. Ekspresīvie krāsu triepieni, notecējumi pāraug diegu pavedienu līnijās. Skaistuma estētiku rodu visā dabiskajā, ko atstājis laika nospiedums un senatnes elpa, tāpēc darbos dominē zemes toņu gammas.’’

Kristīne Kligina ieguvusi bakalaura grādu tekstilmākslas apakšnozarē un šobrīd turpina maģistra studijas glezniecības apakšnozarē Latvijas Mākslas akadēmijā. Mākslinieces darbi izstādīti vairākās starptautiskās izstādēs - Francijā, Slovēnijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Vācijā, Čehijā, kā arī mākslas darbi atrodami dažādās privātkolekcijās - Saūda Arābijā, Somijā, ASV, Latvijā, Japānā un citviet.

Vairāk:

https://www.facebook.com/LOOK.ArtGallery