NENOKAVĒ un piesaki līdz 30.04.2021 savu vai grupas izstādes projektu DAUGAVPILS MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRĀ

IESPĒJA PIETEIKT IZSTĀDES PROJEKTU DAUGAVPILS MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRĀ

Izveidota piedāvājuma veidlapa, kurā mākslinieks, mākslinieku apvienība vai kurators var pieteikt sevis veidotu izstādes projektu īstenošanai Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.


Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas, kultūras un izglītības centrs Daugavpils cietoksnī, kas izveidots vēsturiskajā artilērijas arsenāla ēkā. Līdzās pastāvīgajai ekspozīcijai, kas iekļauj Marka Rotko oriģināldarbus un izcilības no centra kolekcijas, ik sezonu tiek veidotas izstādes sadarbībā ar māksliniekiem un kuratoriem no visas pasaules.

Šobrīd izteiktāk nekā jebkad iepriekš mākslas pasaule ir iegrimusi plānošanas fāzē. Laikā, kad mākslinieki rada jaunus darbus, kuratori veido izstāžu koncepcijas un mākslas vēsturnieki – pārskatus par iepriekš notikušo, mākslas telpas plāno un gaida atkal atvēršanos kā lielus svētkus. Arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs plāno atkal atvēršanās svētkus, gatavo jaunas izstāžu sezonas un cer piesaistīt jaunus mākslas projektus, kam dot mājvietu savās telpās.

Jebkuru mediju mākslinieki, mākslinieku apvienības, kuratori vai izstāžu rīkotāju grupas ir aicināti pieteikt savus mākslas projektus, aizpildot izstādes piedāvājuma veidlapu. Tajā nepieciešams aprakstīt izstādes ieceri – koncepciju, mākslas darbus, to apjomu, nepieciešamo platību –, kā arī pievienot vizuālo materiālu, kas ļautu pilnvērtīgi novērtēt izstādes mākslinieciskās kvalitātes.

Izstāžu projektu izvērtēšana notiks vienu reizi gadā, maija beigās, skatot piedāvājumus, kas saņemti no iepriekšējā gada 1. maija līdz pašreizējā gada 30. aprīlim. Jūnija pirmajā nedēļā visus pieteicējus individuāli informēs par atlases rezultātiem.

Izstādes piedāvājuma veidlapa

vairāk:

https://www.rothkocenter.com/iespeja-pieteikt-izstades-projektu-daugavpils-marka-rotko-makslas-centra