SILS. Ivetas Vecenānes TEKSTILS

VEF Kultūras pils aicina uz mākslinieces Ivetas Vecenānes darbu retrospektīvu izstādi, kas līdz 2020. gada 19. janvārim būs apskatāma bez maksas. Tekstils, gobelēni un mazo formu darbi ar māksliniecei raksturīgo silto un košo pilnkrāsu sajūtu ieved fascinējoši telpiskā pasaulē, kur dabas elementi pārtop filozofiskos simbolos.

Šajā izstādē mākslinieces daiļradi pārstāv darbi, kas tapuši laikā no 2006. līdz 2019. gadam – gobelēni izvietoti pils Izstāžu zālē un Vestibila pirmajā stāvā, savukārt filigrānie zīda apgleznojumi rotā Vestibila otro stāvu un Spoguļzāli. Interesenti aicināti vairāk uzzināt par brīnumaino tekstilmākslas tapšanas procesu un tikties ar mākslinieci 10. decembrī no 17.00 līdz 19.00, kad Iveta Vecenāne gaidīs apmeklētājus VEF Kultūras pils Izstāžu zālē. Izstādē varēs gūt ieskatu arī mākslinieces darināto rotu pasaulē un iegādāties skaistas un mīļas dāvanas Ziemassvētkiem.

Iveta Vecenāne absolvējusi Latvijas Mākslas Akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu. Ivetas darbi bagātina Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājumu Latvijā, tie regulāri tiek izstādīti gan personālizstādēs, gan grupu izstādēs Latvijā un pasaulē. Ivetas Vecenānes darbu katalogā mākslas zinātniece Anita Vanaga mākslinieces radošo pasauli raksturojusi šādi: “Ivetas Vecenānes mākslas tēlainība ar lielziedu, augu, ainavas motīviem, kas rodas no dabas vērojuma, un tieksme uz vizuālā tēla blīvumu formu ģeometrizācijā vai krāslaukumu brīvajā kārtojumā ierosina transcendentālas domas un intīmas noskaņas arī. Gobelēnu savienība ar reālām sienām veido dzīves telpas oderi. Šī telpa ar drošības, stabilitātes un siltuma sajūtu darbojas kā neizsīkstošas kustības un atjaunošanās avots.”

Šogad Vecenānes gobelēni guva augstu novērtējumu izstādē Azerbaidžānā, Baku Modernās mākslas muzejā, savukārt 2018. gadā mākslinieces tekstila darbi ar dzintara diegiem tika prezentēti Ķīnā, Pekinas mākslas kompleksa Xin Dong Cheng laikmetīgās mākslas galerijā, izstādē “Dzintara noslēpumi”, kas bija viena no Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētajām Publiskās diplomātijas programmas norisēm Latvijas valsts Simtgades svētkos.

Organizē: VEF Kultūras pils

vairāk:

http://www.vefkp.lv/