Rolanda Krutova personālizstāde NIMBUS

Visu jūliju Vecrīgā, galerijā APSĪDA, ir apskatāma tekstilmākslinieka Rolanda Krutova personālizstāde N I M B U S.

Par izstādi Rolands Krutovs raksta:

NIMBUS nozīme no latīņu valodas tulkojama kā TUMŠI MĀKOŅI.

Nimbus kopumā ir par katru no mums – par tumšiem, varbūt draudīgiem mākoņiem virs galvas vai kādu mākoni ar sudraba maliņu, kas palīdz saglabāt veselo saprātu un savas esības saknes laikā, kad tiek noniecināti līdzcilvēki, kad tiek nojauktas piemiņas vietas,  būtiskas lielai mūsu sabiedrības daļai, bet visas nesenās pagātnes kļūdas tiek atkārtotas atkal un atkal.

Izstādes tēmas aizsākums radās, radot mākslas darbu 7. Rīgas Starptautiskai tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennālei ar vadmotīvu Quo vadis? Izstādei radīju darbu par diviem cilvēkiem, kuri katrs lasa savu grāmatu un viņus atdala it kā neuzkrītošs sieta žogs. Idejas pamatā bija parādīt absurdo kultūras aizliegumu (Cancel Culture). Pamazām darbu un tēmu loks papildinājās, līdz nobrieda ideja par personālizstādi. Daži darbi ir jau piedalījušies starptautiskās konkursa izstādēs, bet Latvijā tos rādu pirmo reizi.

Šoreiz izstādei izlēmu nerakstīt anotāciju – jo visā šajā informācijas trakumā nešķita aktuāli, vien atstāju caurvijošo moto par tumšajiem mākoņiem.  Katrs izstādes darbs un tā nosaukums ir jau sava veida koncepcija. Bet vēlos atzīmēt izstādes centrālo un laikietilpīgāko darbu SAVELIJA DĀRZS. Tas ir veltījums manam nekad nesatiktajam vecvectēvam, ar kura klātbūtni es augu bērnībā kā vieduma un labestības paraugu no vecmātes stāstiem. Tāpēc man bija tāda kā intuitīva vēlme radīt viņa klātbūtni caur kopīgu grāmatas lasīšanu mākslas darbā.

Tomēr izstādei caurvijas arī dārza un brīnumainā klātbūtne kā pārlaicīga substance, kas redzamā un apslēptā veidā- caur saknēm un ziediem savieno mūs laikā un telpā.

Galerijas Apsīda darba laiks: otrdiena - piektdiena 11.00 -17.00