Jāņa Bankoviča izstāde VISĀDI PAPĪRI

No šī gada 3. jūnija Mūzikas un mākslas centrā “Ceplis” iespējams aplūkot tekstilmākslinieka Jāņa Bankoviča izstādi VISĀDI PAPĪRI.

2017. gadā žurnāliste Ilze Strenga par Jāņa Bankoviča izstādi “Svītrkodi” raksta: Bankoviča personiskais miers ir arī latviskās pašapziņas miers. Šo mieru mākslinieks gūst izbaudot aušanas procesu.

Mākslinieka rokraksts veidojies vairāku gadu pieredzē. Tas ir atpazīstams un joprojām meklējošs. Pirms piecpadsmit gadiem aizsāktā ideja, izmantot jau kādam lietišķam mērķim kalpojušu materiālu, un tēma - papīrs, arī šodien, caurvij austos mākslas darbus. Lakoniskās kompozīcijas, kas apvienotas ar nelīdzenas virsmas savienojumiem, jeb faktūrām, atklāj Jāņa mazrunīgo, bet nepārprotami dziļo un klātesošo tekstilvalodu.

Jānis Bankovičs absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu (1993). Mākslinieks izstādēs piedalās kopš 1987. gada. Viņam bijušas vairākas Starptautisku konkursu izstādes. Viņa darbi izstādīti gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām - Austrālijā, ASV, Itālijā, Vācijā, Zviedrijā, Baltkrievijā, Igaunijā un Lietuvā, kā arī atrodas vairākās privātās kolekcijās.

Adrese:

Ceplis, Igo Mūzikas un mākslas centrs

Mežotnes pagasts

Bauskas novads Ceplis 7

LV-3918

T 29 141 042

Vairāk:

https://www.facebook.com/igomakslasceplis

https://www.lsm.lv/raksts/kultura/maksla/tekstilmaksliniekam-janim-bankovicam-atklata-pirma-personalizstade.a248390/