Iespēja apmeklēt starptautisko mākslas simpoziju PAZAUDĒTAIS UN ATRASTAIS / LOST AND FOUND

Starptautiskais mākslas simpozijs Pazaudētais un atrastais /The Lost-and-found/: stāstus mākslās pārskatot, iespējamās izmaiņas meklējot.

Rīga, 2024. gada 6. un 7. jūnijs

Starptautiskā mākslas simpozija Pazaudētais un atrastais (The Lost-and-found) trešā daļa notiks Rīgā 6. un 7. jūnijā, iepriekšējās divas norisinājās Lisabonā un Varšavā.

Simpozija dalībnieki ir mākslinieki un mākslas pētnieki, kas piedāvā alternatīvus diskusiju un prezentācijas formātus, piešķirot īpašu nozīmi cilvēku savstarpējai saziņai un dialoga veidošanai, lai runātu par materiālām un nemateriālām vērtībām, par pazaudēto un atrasto un tā tālāku saglabāšanu. Simpozija programmā ir darbnīcas un pastaigas, mākslas intervences, kā arī individuāli referāti un kolektīvi veidotas radošas diskusijas simpozijam neierastās vidēs - pilsētas telpā, vilcienā, stacijā, jūras krastā u.c.

Programma pieejama Šeit: https://thelostandfoundlisbon.weebly.com/riga-event.html

Ar „Pasažieru vilciens” Vivi līdzdalību simpozija dalībnieki 6. jūnijā ar vilcienu plkst. 12. 09 dosies no Rīgas uz mākslas staciju Dubulti. Pasažieri tiek aicināti iekāpt kādā no pirmajiem trīs vagoniem, kur Latvijas Mākslas akadēmijas tekstila studenti savās darbnīcās aicinās interesentus nepazaudēt laiku viedierīcēs, bet atgūt kādu no zaudētajām rokdarbu prasmēm, kas agrāk bija ierasts laika kavēklis sabiedriskā transportā, vai rast iespēju paskatīties uz pasauli - garām slīdošo ainavu un vienam uz otru gluži citām acīm, vai gluži vienkārši atrast bērnišķīgu prieku ikdienišķā braucienā.

Radošo darbnīcu vilcienā “Pazudēto mantu birojs”/ “Lost and found office” veidotāji: Baiba Čadore, llze Brenn, Mairita Jonikane, Evija Stukle-Zuitiņa, Wiktoria Mateja, Elīna Veilande-Apine, Ieva Krūmiņa, Barbara Ābele

Simpozijs tiek organizēts, sadarbojoties Latvijas Mākslas akadēmijai, Vroclavas Universitātei (Polija), Polijas Pasaules Mākslas studiju institūtam un Institutode História da Arte - NOVA Universitātei Lisabonā (Portugāle).

Vairāk informācija: https://thelostandfoundlisbon.weebly.com

Dalības maksu 2.50 EUR būs iespēja samaksāt simpozija dienā pirms semināra

Konferences koordinatore:

Sanita Duka (Latvijas Mākslas akadēmija, Rīga, Latvija)

+371 29456449 [email protected]