Ingrīdas Rutkas personālizstāde VISUMS UN CAURUMI

Līdz 23. jūnijam Raiskuma pagasta Ungurmuižā iespējams aplūkot Inrīdas Rutkas darbu cikla VISUMS UN CAURUMI personālizstādi.

Darbi radīti no papīra jeb papīršķiedras.

Par izstādes tēmu māksliniece raksta:

Visums ir milzu pulsējoša matērija, kurā mēs pulsējam tam līdz. Tas ir slavens ar melnajiem caurumiem, kam vēl arvien tiek meklēti skaidrojumi. Pēc pēdējām pētnieku astrofiziķu aplēsēm, melnie caurumi mēdz uzsprāgt un pārvērsties baltajos caurumos, kas arī neatgriezeniski kādreiz uzsprāgs un izgrūdīs uz āru visu iepriekš evolucionēšanas laikā uzkrāto informāciju un iespējams radīs kādu jaunu vēl nezināmu formu. Melnais caurums sevī nes baltā cauruma ideju jau tā sākotnējā stadijā.

Ingrīda Rutka studējusi Latvijas Mākslas Akadēmijā Maģistra programmā Vizuālās mākslas Tekstilmākslas apakšnozarē, kur ieguvusi Mağistra grādu Mākslā. Studiju ietvaros ir piedalījusies Erasmus+ mūžizglītības programmā Itālijā, Lečes mākslas akadēmijā – Accademia di belle Arti di Lecce, kur padziļināja zināšanas Glezniecībā, Fotogrāfijas mākslā, Dekoratīvajā apdarē un Grafikā.

Jau vairāk kā 10 gadus darbojos kā interjera tekstila dizainere, šobrīd vada savu Interjera tekstila dizaina studiju Loooklins. Kopš 2016.gada aktīva dalība izstādēs, mākslas konkursos un starptautiskās mākslas biennālēs Austrālijā un Beļģijā, kā arī ir sarīkotas vairākas personālizstādes Ungurmuižā, Jelgavā un Apē. Kopš 2018. gada Latvijas Tekstilmākslas asociācijas biedre. Dalība vairākos Mūsdienu kultūras forumos ”Baltā nakts” ar gaismas, skaņas, instalāciju objektiem. Darbojas ar dažādām mākslas izteiksmes formām un materiāliem, gleznošanas tehnikām, fotogrāfiju, video, šķiedru objektiem, performanču un instalāciju mākslu. Paralēli vada individuālas mākslas radošās darbnīcas. Autori vienmēr ir valdzinājuši jauni materiāli, faktūra un krāsu iespēju maģiskums, neordinārais skatījums uz lietām. Māksla ir bezgalīga, – tā saka māksliniece!

Vairāk:

https://ungurmuiza.lv/2024/03/20/4619/